Piątek, 24 maja 2019, tydzień nieparzysty (21)

RAZEM MAMY MOC - DOŁACZ DO NAS JUŻ DZIŚ!

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE

dla członków ZNP w UŁ

BILETY do TEATRU

dla członków ZNP w UŁ

RELAKS

Wycieczki, spotkania integracyjne, PIKNIKI

POMOC FINANSOWA

dla członków ZNP UŁ

MENU

AKTUALNOŚCI

WITAMY

legitymacja.jpg

Witamy na naszej stronie i zapraszamy  - dołącz
do nas a znajdziesz tu nowych przyjaciół.

Razem czujemy się pewniej i bezpiecznie.

Razem łatwiej bronić  godności pracowników, 
praw i  interesów członków ZNP.

Razem  jesteśmy silniejsi  w negocjacjach o lepsze warunki  pracy, podwyżki płac i zabezpieczenie socjalne  - Nas pracowników  UŁ.

Razem  możemy skutecznie wzbogacać  więzi zawodowe, kształtować postępowy wizerunek szkolnictwa  wyższego.

Razem będzie  nam miło na pikniku rodzinnym, wycieczkach, różnych spotkaniach i imprezach rekreacyjno-turystycznych.

Razem, jeśli chcesz, możesz więcej pomóc innym.

W trudnych sytuacjach życiowych otrzymasz pomoc prawną i wsparcie finansowe.


Razem mamy moc, dołącz do nas już dziś.

Pobierz  deklarację i oświadczenie teraz,

DEKLARACJA

OŚWIADCZENIE


Opublikowane: 28-10-2014

Nasz Kolega dr hab. Marcin Gołaszewski kandydatem do PE

img_8332.jpg

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy,


zwracam się z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z listem naszego Kolegi dr.hab. Marcina Gołaszewskiego (list poniżej), który jest kandydatem do Parlamentu Europejskiego.


Z koleżeńskim pozdrowieniem


Lech Leszczyński

Prezes ZNP UŁ

 

 

-------------------------------------------

 

Drogie Koleżanki i Koledzy,

jako członek ZNP pozwalam sobie zwrócić się tą drogą do Was, aby prosić o Wasz głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Jako nauczyciel, a obecnie wykładowca akademicki na UŁ byłem z Nauczycielami przez wszystkie dni strajku. Brałem udział zarówno w demonstracjach w Łodzi, Warszawie, jak i odwiedzałem liczne szkoły i przedszkola, by po prostu być z Wami. Wydarzenia tych dni udowodniły Nam wszystkim: zawód Nauczyciela odarty został przez rządzących z godności, zostaliśmy potraktowani w sposób, który nie pozwala wierzyć w dobre intencje i zamiary.

Dlatego zbliżające się wybory są ważne, bo pokażą w jaką stronę podążać będzie Polska przez najbliższe miesiące i lata. Czy w kierunku poniżania, wykluczania, obrażania całych grup społecznych czy dialogu opartego na szacunku, prawdzie i chęci rozwiązania problemów.

Jako Nauczyciel proszę o Wasz głos za Polską europejską, przywiązaną do wartości, a przede wszystkim taką, która doceni Nasz ciężki i jakże piękny zawód!

Marcin Gołaszewski

Lista Koalicji Europejskiej - Miejsce nr 6

Dr hab. Marcin Gołaszewski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, wykładowca na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Wykładałem na uniwersytetach w USA, Niemczech, Austrii, Szwecji, Słowenii, Rosji, gdzie zdobywałem międzynarodowe doświadczenie oraz nawiązywałem relacje, które bardzo sprawnie przełożyłem i wykorzystuję w swojej pracy samorządowej. Jestem dwukrotnym stypendystą MNiSW dla wybitnych młodych naukowców, laureatem programów Start, Kwerenda, Mentoring Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej oraz programu FUGA Narodowego Centrum Nauki. Ponadto brałem udział w licznych programach stypendialnych fundacji zagranicznych (DAAD, Fundacja Thyssena, Austriackie Forum Kultury).

Startowałem w wyborach do Rady Miejskiej w Łodzi, gdzie uzyskałem 10.863 głosy, najwyższy wynik spośród wszystkich radnych. Jako Przewodniczący Rady Miejskiej reprezentuję Łódź w Związku Miast Polskich i jestem delegatem do Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy.

W samorządzie zajmuję się edukacją, nawiązywaniem kontaktów z zagranicznymi inwestorami oraz współpracą z miastami partnerskimi z całego świata.

W Parlamencie chcę zająć się pozyskiwaniem funduszy dla regionu łódzkiego, nawiązywaniem partnerskich relacji z reprezentantami innych krajów wykorzystując do tego znajomość języka angielskiego i niemieckiego ale i umiejętności zdobyte w międzynarodowych projektach.

Uważam, że Unia Europejska to projekt, za który musimy być wdzięczni mężom stanu wielu krajów Europy Zachodniej. Polska może odgrywać w Unii Europejskiej znaczącą rolę ale silna Polska możliwa jest tylko w silnej Unii Europejskiej, dlatego:

- Polska musi przyjąć walutę euro tak szybko, jak to będzie możliwe (tj. po spełnieniu kryteriów konwergencji i w sytuacji, gdy będzie to dla Polski najkorzystniejsze);

- Polska musi wrócić na drogę kraju praworządnego oraz demokratycznego, gdzie sądy i prokuratura są całkowicie niezależne od rządu.

Opublikowane: 20-05-2019
26-04-2019|Zbiórka
Aktualności
przejdź do listy aktualności:

KALENDARZ WYDARZEŃ

 Poprzedni MAJ 2019 Następny 
PnWtŚrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Brak wydarzeń w najbliższym okresie

PARTNERZY

Copyright © 2014 Związek Nauczycielstwa Polskiego w Uniwersytecie Łódzkim
strony internetowe Łódź